Finał powiatowy Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa

 Ruchu Drogowego - Godkowo 2007

 

 

            W Szkole Podstawowej w Godkowie w dniu 26.04.2007 przeprowadzono etap powiatowy Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Do  rywalizacji przystąpiły drużyny ze szkół podstawowych w: Bielicy, Gronowie Elbląskim, SP nr 1w Gronowie Górnym, Milejewie, Nowakowie, SP nr 2 w Pasłęku, Pilonie, Pogrodziu, Pomorskiej Wsi, Rogajnach, Rzecznej, Tolkmicku, Węzinie i w Godkowie. W kategorii szkół gimnazjalnych wystąpiły drużyny z Gronowa Elbląskiego, Gronowa Górnego, Nowakowa, Tolkmicka, Dobrego i Gimnazjum Nr 1 w Pasłęku.

            W ramach Turnieju jego uczestnicy rozwiązywali testy ze znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego, jeździli rowerem po miasteczku ruchu drogowego i po sprawnościowym torze przeszkód oraz wykonywali zadania praktyczne i teoretyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

            Głównym organizatorem Turnieju była Komenda Miejska Policji w Elblągu, a współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Elblągu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu, Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu, Urząd Gminy w Godkowie i Szkoła Podstawowa w Godkowie.

            Rywalizację w kategorii szkół podstawowych wygrali uczniowie z Godkowa - 

50 pkt, za nimi uplasowała się  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pasłęku – 40 pkt i Szkoła Podstawowa w Bielicy – 39 pkt. Wśród szkół gimnazjalnych rywalizację wygrali uczniowie z Dobrego – 18 pkt przed Gimnazjum Nr 1 w Pasłęku – 14 pkt i Gimnazjum w Gronowie Elbląskim – 13 pkt.

            Zwycięskie zespoły wystąpiły w składzie:

SP Godkowo – Bartosz Gostkowski, Tomasz Wlizło, Daniel Ożubko, opiekun – Jan Szczęsny

Gimnazjum w Dobrym – Mariusz Karzyński, Arkadiusz Moląg, Damian Kasłasz, opiekun – Anna Więckowska

Finał wojewódzki Turnieju rozegrany zostanie w dniach 14-15.05.2007 w Nidzicy. Szkoła Podstawowa w Godkowie będzie natomiast w dniu 16.05.2007 gospodarzem zawodów wojewódzkich Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół średnich.

Życzymy wszystkim powodzenia

 

jan szczęsny, godkowo 26.04.2007

Powrót - NOWINY