CZYTAJ
Inauguracja nowego roku szkolnego 2005/2006

    Dnia 01 września br. w Szkole Podstawowej w Godkowie zainaugurowano nowy rok szkolny 2005/2006. Młodzież szkolna, rodzice i pracownicy szkoły po wakacyjnej przerwie spotkali się w sali gimnastycznej w czasie uroczystego apelu. Zebranych przywitał dyrektor szkoły Pan Zdzisław Białobrzewski. W swoim wystąpieniu nawiązał do kolejnej rocznicy tragicznego września 1939 r. (szkoła nosi imię Bohaterów Westerplatte), a następnie omówił zagadnienia organizacyjne związane z funkcjonowaniem szkoły w nowym roku. Po tym, przedstawicielki Uczniowskiego Samorządu Szkolnego niezwykle gorąco powitały  dzieci, które przybyły w towarzystwie rodziców do klasy "0". Ich pierwszym czynnościom w szkole: powitanie sztandaru szkoły i oddanie się pod opiekę nowej wychowawczyni Pani Reginy Czaus towarzyszyły oznaki niezwykłej tremy. Po zakończonym apelu młodzież udała się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

oprac. J Szczęsny

FOTO - J Szczęsny

Powrót - NOWINY

Ślubowanie klasy pierwszej

 

                            Dnia 21.10.2005r.odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Jak co roku miało ono    b      bardzo uroczysty przebieg. Najważniejszy dla licznie zgromadzonej widowni , a przede wszystkim rodziców był jednak montaż słowno-muzyczny w wykonaniu pierwszoklasistów. Dzieci z wielkim zapałem recytowały wierszyki i z radością śpiewały piosenki. Starali się, aby wypaść jak najlepiej. Następnie pan dyrektor przyjął ślubowanie złożone przez uczniów kl.I na sztandar szkoły i dokonał pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Na zakończenie przemiłej uroczystości bohaterowie tego dnia otrzymali drobne upominki od rodziców, uczniów klasy II oraz od przedstawiciela Banku Spółdzielczego w Godkowie. Po zakończonej uroczystości uczniowie rozeszli się do klas. Dla uczniów klasy I rodzice przygotowali słodki poczęstunek.

 Obejrzyj FOTO

Tekst zredagowała  09.11.2005 - Wychowawczyni kl. I  Mariola Buń

Foto wyk. - A Białobrzewska

JS

Powrót - NOWINY

 

„GÓRA GROSZA” 2005

 W naszej szkole zakończyła się akcja „Góra Grosza” organizowana przez towarzystwo „Nasz Dom”. Szkolną akcją zbiórki pieniędzy zajęli się członkowie Szkolnego Klubu PCK. Akcja trwała od 10 do 21 października  i w tym czasie udało się nam zebrać 113.51 zł na rodzinne domy dziecka w całej Polsce. Najwięcej pieniędzy ofiarowały dzieci z klas 0, I, II za co im bardzo dziękujemy!

Liczba zabranych monet :

Rodzaj monety

Liczba monet

Razem w złotych

        1gr

1343

        13,43

        2gr

1122

        22,44

        5gr

  571

        28,55

      10gr

  239

        13,90

      20gr

    71

        14,20

      50gr

      6

          3

     1zł

      5

          5

     2zł

      4

          8

Cent

 

            71centów

Razem

 

     113,52zł,          71centów

Zebrane pieniądze zostały przekazane do Firmy Przewozowej DHL EXPRESS w Olsztynie. Zebrane pieniądze ważyły- 7kg 10dag.

            Opiekun PCK Mariola Buń 

JS          

 Powrót NOWINY

 

 

PCK NIESIE POMOC

Szkolne Koło PCK zorganizowało zbiórkę odzieży. Zebraną odzież rozdano dzieciom z rodzin potrzebujących tej pomocy. Opiekun SK PCK Mariola Buń serdecznie dziękuje za przyniesione dary a wszystkim życzy pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

JS

Powrót NOWINY

                       Wigilia

Gawędy  wigilijne  w  wykonaniu  szkolnego  zespołu  teatralnego  wysłuchali  22 grudnia 2005 r nasi  uczniowie  i  pracownicy. Prezentowane  gawędy  nawiązywały  treścią  do  tradycji  i  zwyczajów  bożonarodzeniowych.  Występom  artystów  towarzyszył  zespół  wokalny  "Pląs".  W  klasach  uczniowie  z  wychowawcami  złożyli  wzajemne  życzenia  dzieląc  się  jednocześnie  opłatkiem.

Patrz FOTO

Powrót  NOWINY