SPOTKANIE  OPŁATKOWE

    W ostatnim dniu grudniowych zajęć szkolnych (22.12.2006 r.) atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia narastała z każdą godziną. Klasy i korytarze szkolne przybrały odświętny wygląd. Z głośników płynęły dźwięki kolęd. I dzieci jakoś spoważniały trochę........ Po dożywianiu niespodzianka! Każde dziecko otrzymało pokaźną paczkę ze słodyczami i owocami. To był sympatyczny gest od pań zajmujących się organizacją żywienia w szkole.

     Następnie uczniowie i pracownicy szkoły zebrali się w sali gimnastycznej, by obejrzeć inscenizację  "Opowieści wigilijnej"  K. Dickensa w wykonaniu szkolnego zespołu teatralnego - "Wesołe Słoneczka". Scenografię do tej inscenizacji, stroje i rekwizyty przygotowały dzieci przy pomocy rodziców. Całością prac kierowała opiekunka koła p. Regina Czaus.

    Występ dzieci przypadł wszystkim do gustu, za co były gorące brawa i słowa uznania od szkolnej dziatwy i dorosłych. Pan Dyrektor złożył świąteczne życzenia, przestrzegł przed niebezpiecznymi zabawami w czasie wolnym od zajęć szkolnych, po czym  wszyscy udali się do klas. Tam łamiąc się opłatkiem wzajemnie składano życzenia. Za oknem pojawiły się autobusy szkolne, jeszcze jeden dzwonek i do zobaczenia w przyszłym roku.

WESOŁYCH  ŚWIĄT

OPRAC. J. SZCZĘSNY, 22.12.2006

POWRÓT - NOWINY